Flexibilita spotřeby a Proteus

Jaké jsou plány pro flexibilní spotřebu? Proteus se mnohdy chová lépe než moje automatizace, ale na tomhle si často vyláme zuby. Podle výroby FVE (a případně ceny elektřiny) spínám bojlery (dvě domácnosti) a ohřev bazénu, což při současném nastavení denně umí spotřebovat navíc něco kolem 40 kWh.

Nastalo to třeba teď chtěl, kdy brát spotřebu ze sítě (předpokládám na základě včerejší spotřeby), i když to vůbec není potřeba protože se prostě jen nezapnou bojlery jako včera a voda se ohřeje levnějším plynem. Pokud vůbec bude potřeba brát ze sítě, tak by to stačilo až v noci, kdy mám nižší distribuční sazbu.

Zítra asi nastane opačný problém, protože chce Proteus ráno prodávat do sítě, ale celou výrobu zvládneme bez problémů spotřebovat.

Flexibilní spotřebu bude možné napojit skrze naše API - reálně už existuje, ale je v takovém hodně alfa provozu. Pokud vás to zajímá a nemáte problém s psaním základního kódu, tak pak je možno vás zapojit do testování tohoto API. Dejte vědět a případně vám pošleme detaily