Extremne nizke ceny elektriny

Naní to sice dotaz na mně, ale vím o dvou cestach jak to udělat. Omezit nabíjecí proud (regisr 45353), nebo omezit % nabití baterie (47760) - nabíjí pouze do % nastaveneho v tomto registru.

omezit to nabíjení baterie dokážeme, problém je zastavit výrobu, aby spotřeba šla z gridu

Zkoušim a vypadá že omezit vyrobu jak popisuje @paja funguje. EMS= Import_AC + EMS maximalni výkon(20000) + charge current = 0. FV omezeno, nakupuje se z gridu, baterie se nenabijí.

jop, tohle je možnost to takhle udělat - akorát to omezení nabíjení baterie je zápis do eeprom, tak nevím, zda nebude hejtík za to :slight_smile:

Pořád ale máme problém s tím, že tenhle způsob nedovoluje řídit výkon nabíjení baterie, buď to jede plný pecky a nebo nic - resp. dá se to regulovat jen skrze časté měnění toho nabíjecího proudu, ale to je “prasárna“ vůči eeprom.

Když to necháme jet na plno, tak zase ale nebude správně fungovat plánování Protea, který bude chtít nabít jen na nějaké procento, ale reálně to nemá pod kontrolou . . .

je to problém v situaci, kdy baterka zvládá jen 0.5C výkon nabíjení (všechny LFP) a máme baterku na 20% SoC a chceme jít nabít na 100% - tzn. nedá se to stihnout za jednu hodinu, je potřeba to rozložit do dvou, kde v té jedné je potřeba nabít 50% a v té druhé (méně záporné) jen 30% (30+50+20 = 100). Pokud ta méně záporná bude první, tak v ní, ač nechdeme, kvůli tomuhle omezení, nabijeme těch 50% a v té druhé, více záporné, jen těch 30%.

A pak přijde hejt od zákazníků, proč jsme to udělali takhle a ne obráceně - a my nemáme šanci to vysvětlit, protože to nikdy nedají to vysvětlení, proč tomu tak je - hlavně každý dotaz na support jsou prostě nemalé náklady.

V tu chvíli stojím před rozhodnutím, zda to udělat jen takto “ne dobře“ a čelit ty náklady za nespokojené zákazníky a nebo to nedělat vůbec . . .

ale teoreticky bychom mohli nastavit to omezení nabíjecího proudu jen jednou a pak to nechat běžet celou hodinu - zkusíme

1 Like

Pokud jde o % nabití v konkretni hodinu existuje registr, ktery to omezuje (47760) - nabíjí pouze do % nastaveneho v tomto registru. Tím dokážete přesně dosáhnout % které je potřeba. Nemusí se počítat proud. Ale nevim, zda je optimální nabijet například 30minut plnym vykonem než se nabije na konkretni %, a nebo vypočitat proud na celou hodinu při kterem dojde k požadovanému nabití.

1 Like

S dovolením jsem si přečetl toto téma, protože mě to extrémně zajímá. Jestli jsem to dobře pochopil tak proteus zatím neumí stáhnout výkon z panelů pro střídače Goodwe někam poblíž nule, nebo přímo na nulu, pokud je to výhodné ? Ja to zatím řeším tvrdým vypnutím toho spodního DC vypínače. Myslíte, že existuje nějaká šance, že bude tahle funkcionalita zavedená ?