Vylepšení Proteus

Nemůžu Proteus najít na GitHubu, chtěl jsem pár drobností přidat, s Reactem umím, ale zřejmě to nemáte veřejné.
Napadlo mě:

  • přidat geolokační api pro souřadnice instalace
  • gravatar pro ikonu

A to nejdůležitější, nabíjet elektromobil když je levná/záporná cena, to si asi budu muset napsat sám v HomeAssistentu

Proteus zatím veřejně nemáme, ale chtěli bychom mít jednotlivé konektory na zařízení… O jaké auto se jedná? Budete ovládat přes wallbox nebo přes auto?

Nechcete se zapojit do našeho beta testingu nových funkcí proteuse? Vidím, že máte u nás Victron pro který to vše stavíme :slight_smile:

1 Like

Vážený pane Hicle, ano prosím, testování já rád. Pracuju jako React programátor.

Mám Hyundai Kona 64 kWh, Victron wallboxy. Na automatiku dobíjím z přebytků, ale v zimě bych dobíjel podle spotu. Momentálně jsem ve výpovědní lhůtě u ČEZ, ale do těch 3 měsíců bych to chtěl mít odladěné pro spot

Dělám i videa: https://youtu.be/wtjJ73gip68

nabíjení ovládám z 90% wallboxem, buď pomocí VRM portálu, nebo přes webovou stránku wallboxu.

Také bych se rád zapojil do beta testingu. Mám Victron, wallbox Victron, 3* AC coupling Fronius, TČ Nibe. Diky

Aby to fungovalo 100% a s wallboxem, tak potrebujeme implentovat droubnou upravu. Poslete mi, prosim, do zpravy vas email - pridam vas tam. Diky

vaclavbasek@gmail.com

1 Like

Dobrý den, pochvala za práci. Mám sazbu D25d, to znamená, že mám 0:00 - 6:00 sazbu za distribuci 180 Kč/Kw a jinak mám sazbu 1766 kW/Kw. Jinými slovy je rozdíl v ceně distribuce mnohdy větší než v ceně silové elektřiny. Dá se nějak vyřešit úprava ceny včetně distribuce, aby to dávalo smysl? Děkuji.

Jak pise Tygr, ta poloha by pomohla. Obvykle se totiz zacina zemepisnou sirkou a pak delkou. V Proteusu je to naopak a tak jsem mel nepozornosti FVE par dni nekde v australii :grinning:

Btw tech vylepseni muze byt spoustu, treba vypinani krivek v grafu. Kdyz uz plan je v tabulce tak nejak barevne odlisit ruzne rezimy FVE, promitnout tyto data treba do grafu, tenka appka do mobilu. Ale chapu, ze vse je beta zatim.

Taky nerozumim moc dvema predikcim v jednom grafu u spotreby i vyroby. Neni tam popisek.

Ale diky moc za počin.

Bylo by fajn, kdyby Proteus uměl importovat číselník časů NT když má člověk EV nebo TČ. Ten rozdíl je taky významný. @jan.hicl nějaké úvahy tímto směrem? Díky moc za vaši práci.

Také děkuji za super práci. možná v návaznosti na různé návrhy na vylepšení by stálo za to před tím, než se rozhodne o implementaci alespoň umožnit nějaké externí přepínání modů Proteus. Pak se spousta věcí dá udělat v rámci nodered jako doplněk.
Já například mám Proteus, ale v případě osvitu chci dát TČ povel na nahřátí vody případně natopení. A to mám v Nodered. Měl jsem u DESS i třeba stav, kdy jsem před víkendem změnil min SOC na vyšší hodnotu a jakoby “přednabil” baterku, protože jsem čekal větší spotřebu. Což šlo, jelikož stačilo přepnout DESS mode na NodeRED, nastavit hodnoty a přepnout zpět. Tak něco podobného. Spousta lidí by pak mohla udělat nějaký workaround, než by došlo právě na implementaci.

EDIT: Ještě jsem přemýšlel, jak to udělat univerzálně, ne jen na Victron - nejsem žádný programátor, NodeRED jsem zbastlil jako svůj první pokus, ale napadá mě nějaká forma webhooku? Ale to by asi byl potřeba token a podobně a to nevím, jak by se v NodeRED dělalo :slight_smile: Respektive jak by se token vyžádal, aby se dal webhook zavolat. Vlastně podle mě stačí 2 vstupy pro Protheus - min SOC a mode.(auto, nabít baterii,normal, atd.)

1 Like

Jelikož sám si dokážu domácnost zautomatizovat a spotřebovávat přebytky doma (klima, boiler, auto), tak Protea vypínám. @jan.hicl je možné přidat funkci pouze pro hlídání/blokování záporných cen (vč. poplatku) bez řízení FVE? V zimě určitě Proteus, v létě si elektriku zbaštím sám. Díky moc