Solax - Proteus

Zdravim, koukam na graf a zjistuji, ze rizeni Solaxu jeste zrejme nefunguje tak jak ma. Ted by se melo prodavat a misto toho se nabiji. Jen feedback.
At se dari.

Dobrý den,

vidíme u vás dlouhodobě nějaký problém s konzistencí dat - snažíme se zjistit, o co přesně jde. Vypadá to takto (mnoho výpadků, toto je zrovna jeden z lepších dní):

Využuji toho, že vás zde máme :slight_smile: Máte nějaké další zařízení, které by bylo připojené k Solaxu? Něco jako Loxone nebo Home Assistant atd. ? I které jen čte data. Vidíme u vás dlouhodobě vytíženou frontu na dotazy na Solaxu - tak řešíme, zda to není tím, že se tam dotazuje na data ještě něco dalšího.

Díky

Dobry den, snizil jsem polling frequency na HASS na 30 sekund z 15. ( to je tam defaultne )

super ! budeme sledovat zda to pomohlo a dáme vědět!

D.

U sebe tedy zatim nevidim zadnou zmenu, rizeni neprobiha.

Dle našich logů se o to Proteus snaží, ale spolehlivost přenosu dat na váš střídač (a z něj k nám) je velice špatná. Vidím tam hlavně problém v tom, že solax má velikost fronty na požadavky skrze modbus stanovenou na 10 - u vás je průměr velikosti fronty prakticky 10, tzn. dochází k zahazování všeho nad, což způsobuje, že se k nám data nedostávají a naše řízení se nedostane na Solax.

Dle grafu se to děje dost nárazově, viz obrázek

Všechny mezery jsou pak výpadky dat - vypadá to, jak kdyby se v různé časy spouštělo něco, co začne Solax “bombardovat” požadavky a na nás už tak nezůstane místo.

Je potřeba brát v potaz, že solax odbavuje požadavky po registrech - např. HA žádá snad o 200+ registrů najednou, takže tím vyblokuje solax i na několik vteřin, než zvládne na všechno odpovědět.

Napadá vás, co by toto mohlo způsobovat?

Díky

Dobry den, nastavil jsem polling frequency doplnku solax na HASS z 30 na 60 sekund. Dejte prosim vedet.
diky

Upravili jsme něco na naší straně a aktuálně to vypadá výrazně lépe - zkuste prosím zítra někdy v průběhu dne to zkusit vratit zpět na 30s co se HASS týče.

Díky

aktálně to vypadá, že řízení funguje tak jak má

dobry den, prehodil jsem to tedy zpet na 30s.

Vse podle vseho jiz funguje jak ma, diky.

1 Like